Pradžia
lt
en
Kviečiame į seminarą
Kviečiame į seminarą
 
2023 m. birželio 19 d. (pirmadienį) 16:00 val. kviečiame į archeografo Laimonto Karaliaus seminarą* „ Ankstyvųjų Lietuvos Metrikos knygų funkcinė paskirtis didžiojo kunigaikščio Kazimiero Jogailaičio (1440–1492) laikais“. Seminaras vyks Lietuvos istorijos institute (Tilto g. 17, Vilnius), 320 kab.
 
Išlikusios iki šių laikų Lietuvos Metrikos archyvo knygos yra tikras informacijos lobynas, išsaugojęs istorikams nepamainomų duomenų apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (XIV a. –XVIII a.) socialinius, ekonomikos, politikos, kultūros istorijos faktus. Neretai istorikai išleidžia iš akių svarbią detalę, kad šios knygos yra specifinis istorijos šaltinis. Amžininkai kūrė jas ir naudojo savo tikslais, bet ne rengė XXI a. istorikams. Ankstyviausios (seniausios) Lietuvos Metrikos knygos, formuotos Kazimiero Jogailaičio laikais, atskleidžia sudėtingą ir kartu įdomų pradinį vietinės rusėniškos rašytinės kultūros tradicijos plėtros etapą centrinės valdžios institucijose.
*Seminaras organizuojamas, vykdant Lietuvos istorijos instituto 2022–2026 m. mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programą „Nuo asmens prie bendruomenės: Lietuvos Metrikos ir kitų reikšmingų LDK istorijos šaltinių tyrimai“.
Informacija atnaujinta 2023-06-07 07:12